Masz problem w zakresie sprawy spadkowej – poprowadzimy Cię przez zawiłe procedury.

Kancelaria specjalizuje się w szeroko pojętym prawie spadkowym. Liczymy się z tym, iż sprawy z zakresu prawa spadkowego należą do kręgu spraw, w których wątki dotyczące majątku niejednokrotnie przeplatają się z wątkami rodzinnymi, stąd też budzą one liczne emocje a niejednokrotnie również kontrowersje na tle rodzinnym. Korzystając z Naszych usług mogą być Państwo pewni, iż pomożemy przejść przez zawiłe procedury związane z tą dziedziną prawa.

Spadek to nie tylko nieruchomości, rzeczy ruchome czy wierzytelności, które powiększają majątek spadkobiercy, lecz także długi, które mogą przekroczyć wartość czynną spadku. Dlatego też uczulamy naszych Klientów na upływ terminu do złożenia oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku i zachęcamy do kontaktu celem podjęcia odpowiednich decyzji.

A lawyer shares a house or property between owners. Divorce concept. The division process of real estate and property between former spouses, relatives. Execution of the posthumous will.
Close-up image of enterrepneur reading agreement before singing it

W zakresie prawa spadkowego udzielamy porad prawnych jak również prowadzimy postępowania sądowe, z zakresu:

  • stwierdzenia nabycia spadku,
  • odrzucenia spadku,
  • zachowku,
  • działu spadku,
  • nieważności testamentu.

Nabycie spadku powoduje szereg konsekwencji prawnych, w tym podatkowych. Naszym klientom pomagamy również w dokonaniu formalności z zakresu prawa podatkowego, które to nieodłącznie wiążą się z prawem spadkowym i koniecznością dokonania odpowiednich zgłoszeń we właściwym Urzędzie Skarbowym .