W ofercie nasze kancelarii znajdziecie Państwo szeroki zakres usług, związany z prawem rodzinnym, a w tym prowadzenie spraw rozwodowych w Łodzi . Jest to dla nas niesamowicie ważne, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zakończyć pozytywnie tą batalie sądową. Naszym zadaniem jest sprostanie życzeń klientów. Mamy sporą wiedzę związaną z obecnymi przepisami prawa. Robimy wszystko, aby nasi klienci byli w pełni zadowoleni z wyroku sądowego. 

Rozwiązanie małżeństwa dotyka coraz więcej osób. Ich liczba rośnie z roku na rok, tak więc warto mieć wiedzę na temat procedur, panujących podczas rozwodu. Decyzja ta bywa bardzo przytłaczająca i trudna dla jednego, bądź obu małżonków. Jednak czasami bywa ona niezbędna, kiedy para nie potrafi już iść na kompromis oraz nie widzi światełka w tunelu. Wiąże się to z ogromnym stresem dla obu ludzi, którzy przecież tak nie dawno jeszcze przysięgali sobie: wierność, uczciwość małżeńską oraz, że nie opuszczą siebie aż do śmierci. Tutaj słowa przysięgi małżeńskiej zostają złamane. Czasami nie mamy wpływu na działania drugiej osoby. Musimy jednak żyć dalej. 

Oferujemy następujące rodzaje usług z zakresu prowadzenia spraw rozwodowych oraz prawa rodzinnego:

  • Sprawy rozwodowe,
  • Władza rodzicielska,
  • Alimenty,
  • Kontakty z dziećmi,
  • Podział majątku,
  • Separacja,
  • Ustalenie bądź zaprzeczenie ojcowstwa.

Rozwód – podział majątku

Podział majątku w sprawie rozwodowej jest bardzo trudną sprawą, która musi zostać rozstrzygnięta. Sprawy te nie należą do łatwych, tym bardziej, że strony bardzo często są w konflikcie i nie chcą iść na ugodę. Z prawnego punktu widzenia, proces ten nie należy również do łatwych. Jeżeli mówimy o sposobie podziału, to możemy go zrobić w sposób polubowny, czyli zawierając ugodę miedzy stronami, bądź na drodze sądowej. 

Nasi adwokaci doradzą, jak wygląda sprawa związana ze wspólnotą małżeńską naszego majątku i w którym momencie ona powstaje. Adwokat podpowie też, co składa się do naszego wspólnego dobytku. Wyjaśni też wszelkie nieścisłości, związane z ewentualnym podziałem tego o to majątku. 

W jaki sposób można dokonać podziału majątku w przypadku rozwodu?

Majątek wspólny – jest to majątek obu stron, który należy w określony sposób podzielić. Elementy majątku trzeba przyporządkować określonej osobie, kobiecie bądź mężczyźnie, aby każdy z nich stał się właścicielem danej rzeczy. Podział ten nie musi zostać przeprowadzony podczas sprawy rozwodowej. Może on nastąpić: przed zawarciem związku małżeńskiego, podczas jego trwania lub po paru latach po przeprowadzonym rozwodzie. 

Często dzielimy swój majątek po rozwodzie. W tym wypadku, składowe naszego majątku dzielimy na pół miedzy sobą. Istnieją jednak wyjątki, gdzie można przeprowadzić podział w innych proporcjach. 

Rozwód – opieka nad dziećmi

Podczas rozwodu, najbardziej pokrzywdzone są dzieci. Sprawy rozwodowe wiążą się ze sprawowaniem opieki dla jednego z rodziców. Najczęściej jest nim matka dziecka / dzieci. 

Władza rodzicielska jest przyznawana przeważnie obojgu rodzicom. Jednak czasami w drodze wyjątku sąd może: ograniczyć władzę rodzicielską jednemu z rodziców, bądź pozbawić tej władzy jednemu, bądź obojgu rodzicom.