Sprawy o alimenty zawsze są wyjątkowo trudne dla obu stron postępowania. Co za tym idzie, bardzo łatwo tu o choćby teoretycznie proste błędy, które jednak doprowadzić w konsekwencji mogą nawet do przegranej sprawy. Aby tego uniknąć, warto zasięgnąć pomocy profesjonalnego adwokata specjalizującego się w tego typu sprawach – jeśli szukasz adwokata od spraw o alimenty w Łodzi to zapraszamy do naszej kancelarii. Profesjonalna reprezentacja podczas sprawy może znacząco przyczynić się do korzystnego dla nas wyroku sądowego.

Kompleksowa usługa prowadzenia spraw o alimenty

Wszelkie sprawy o alimenty na dziecko (i nie tylko), niezależnie od stopnia skomplikowania, czy wysokości żądanej kwoty traktujemy bardzo poważnie i w sposób kompleksowy. Zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie postępowania i wspólnie z klientem przygotowujemy optymalną linię obrony. Naszą kancelarię cechuje bardzo wysoka skuteczność – zawsze staramy się doprowadzić każdą sprawę do końca i świadczymy najwyższej jakości pomoc prawną, nawet, jeśli dana sprawa o alimenty jest wyjątkowo trudna i niejednoznaczna. Przypominamy jednak w tym miejscu, że alimenty na dziecko niepełnoletnie, są obowiązkiem bezwarunkowym każdego rodzica, który nie uczestniczy aktywnie w jego wychowaniu.

Wszelkie prowadzone przez nas sprawy alimentacyjne traktujemy priorytetowo. Staramy się wywalczyć jak najkorzystniejszy wyrok sądowy dla każdego klienta. Sprawy prowadzimy na każdym etapie postępowania – naszą pomoc oferujemy również na etapie egzekucyjnym.

W przypadku, gdy dłużnik, pomimo wyroku sądowego, nadal zalega ze spłatą, może przeciw niemu zostać skierowany wniosek o rozpoczęcie egzekucji komorniczej. Na życzenie klienta, którego sprawę prowadziliśmy, nasz adwokat przygotuje niezbędną dokumentację i skieruje w jego imieniu odpowiedni wniosek do wybranego komornika sądowego.

Sprawy o alimenty prowadzone przez naszego adwokata

Warto pamiętać, że alimenty mogą zostać uzyskane nie tylko na dziecko. Pozew o alimenty złożony może zostać między innymi przez dorosłe już dziecko przeciwko rodzicowi – a szanse na ich uzyskanie są naprawdę wysokie, zwłaszcza, jeśli skuteczny prawnik udowodni, że jego klient nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać, choćby ze względu na podjętą naukę na studiach.

Alimenty przysługują także:

  • rodzicom;
  • dziadkom;
  • wnukom;
  • rodzeństwu;
  • przysposobionemu;
  • byłemu małżonkowi;
  • pasierbowi.

Sąd każdorazowo indywidualnie rozpatrzy każdy wniosek, zanim zdecyduje, czy prawo do alimentów rzeczywiście danej osobie się należy. Prawdopodobieństwo uzyskania korzystnego wyroku sądowego zwiększa się, jeśli sprawa o alimenty prowadzona jest w imieniu klienta przez dobrego adwokata.

Sprawy prowadzone przez naszych specjalistów nader często kończą się uzyskaniem pozytywnego rozstrzygnięcia dla naszych klientów. Korzystając z bogatego doświadczenia zawodowego, nasi adwokaci są w stanie odpowiednio uargumentować każdy pozew, a także pozyskać i przedstawić na sali rozpraw niezbędne materiały dowodowe. Pamiętać należy, że prawomocna decyzja sądu o tym, że zapłata alimentów przez pozwanego jest konieczna jest decyzją nieodwołalną.